Do zadań Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego należy m.in. rozpatrywanie skarg i interwencji na działanie geodetów uprawnionych oraz przedsiębiorców w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących geodezji i kartografii. W przypadku stwierdzenia przez tut. organ działania geodety uprawnionego bez należytej staranności, niezgodnego z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa, tut. organ kieruje wniosek do rzecznika dyscyplinarnego o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, które może skutkować skierowaniem wniosku do wojewódzkiej komisji dyscyplinarnej o ukaranie karą dyscyplinarną danego geodety.

Natomiast w przypadkach dotyczących nieprawidłowości w działaniu przedsiębiorców,
w zakresie wykonywania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych tut. organ przeprowadza kontrolę z zachowaniem się przepisów rozdziału 5 ustawy o swobodzie działalności gospodarcze, która może dotyczyć:

  1. zgłaszania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych;
  2. przekazywania do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wyników prac geodezyjnych lub prac kartograficznych;
  3. przestrzegania przepisów dotyczących wykonywania samodzielnych funkcji w zakresie geodezji i kartografii;
  4. rzetelności wykonywania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych.

Adres i godziny pracy Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach:

poniedziałek - piątek od 7:30 do 15:30

ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI – pokój 416
ul. Jagiellońska 25
40-032 Katowice,

tel. 32 20 77 417
fax 32 20 77 511
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres skrytki ePUAP: /SUW2/urząd